Skip to content Skip to footer

Dnia 29 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Erasmusa. Imprezę otworzyła pani dyrektor Beata Kramp, przybliżając zebranym sylwetkę Erazma z Rotterdamu – patrona programu oraz ideę programu Erasmus+.

W ramach upowszechniania projektów Erasmus+ pan Tomasz Fierke oraz pan Kazimierz Żołnowski zaprezentowali stanowisko gastronomiczne z kuchnią włoską oraz portugalską. Następnie uczennica klasy 4 Tb Kasia Riegel przedstawiła prezentację o stażu na Malcie i opowiedziała o swoich doświadczeniach i efektach pobytu na miesięcznym stażu zagranicznym, skupiając się nie tylko na pracy, lecz również na sposobach spędzania czasu wolnego i poznawania kultury maltańskiej.

Po prezentacji kucharze z klasy III BSIb, Karina Rosołowska oraz Łukasz Paczoske, opowiedzieli o tradycyjnych daniach kuchni włoskiej, a pan Kazik z panem Tomkiem pokazali różne sztuczki kucharskie, np. flambirowanie.

Kolejnym punktem programu był pokaz mody, przygotowany przez uczennice klasy I Ta z kierunku technik stylista oraz panią Kingę Urbanowicz. Pokaz ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wzbudził wiele emocji wśród publiczności. Dla ostudzenia emocji przed spotkaniem z literaturą europejską pan Kazik i pan Tomek opowiedzieli o zwyczajach kulinarnych z wybranych krajów. I dopiero wtedy uczniowie klasy 4 Tby, pod kierunkiem pani Bernadety Pruszak, wystąpili w krótkiej kompilacji sztuk Szekspira, co pozwoliło publiczności spotkać się choć przez chwilę z tak zwaną „kulturą wyższą”.

Klasa 1Ta tego dnia nie tylko przygotowała pokaz mody, ale również pokaz tańca ItaloDisco, który rozruszał wszystkich zebranych i wciągnął do świetnej zabawy.

Gdy wszyscy już ochłonęli, pani dyrektor wręczyła nagrody za liczne konkursy i akcje charytatywne, które w ostatnim czasie miały miejsce z udziałem naszych uczniów, a na sam koniec wszyscy przystąpili do konsumpcji dań, przygotowanych przez pana Kazika i pana Tomka.

Był to dzień pełen wrażeń kulturalnych i kulinarnych, dzięki którym wszyscy mogli się przekonać jak wszechstronnie rozwijające są projekty, realizowane w ramach programu Erasmus+ i zastanowić się, czy nie warto samemu wziąć w nich udział.