Skip to content Skip to footer

Szkolne Koło Turystyczne na spotkaniu z podróżnikami

6 października 2023r. uczniowie Szkolnego Koła Turystycznego, pod opieką pani Wioletty Byczkowskiej oraz pani Agnieszki Bielawa, mieli przyjemność udać się do Filharmonii w Wejherowie na Festiwal Przygody Vanoga

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej Australii, której autorką była blogerka, Alicja Rapsiewicz. Pani Alicja odwiedziła ten zakątek świata dwukrotnie, spędziła w nim łącznie 12 miesięcy. W niesamowicie ciekawy sposób przybliżyła piękno przyrody, zwyczaje tam panujące. Autorka jest nie tylko blogerką, ale i początkująca producentką filmową. Pokazała krótkometrażowy film z tego wyjazdu, pełen barw, doskonałej muzyki. Na koniec zorganizowała quiz, w którym wygrał uczeń z klasy 4 Tb Krystian Okaz.

Kolejnym prezenterem okazał się Jaś Mela, zdobywca dwóch biegunów, podróżnik. Oczarował publiczność entuzjastycznym nastawieniem do świata i ludzi, pochwalił się swoimi podróżniczymi osiągnięciami, a wszystko to osiągnął pomimo swojej niepełnosprawności, do której z resztą ma duży dystans. Młodzież miała niebywałą okazję, by posłuchać świetnego mówcy, który ze sceny wręcz zarażał optymizmem. 

Kolejny raz udowadniamy, że PZS w Somoninie jest nastawiona na ciekawość młodych ludzi i wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom.