Skip to content Skip to footer

Szkolna wycieczka do Torunia – 09.11.2023r.

W związku z Rokiem Mikołaja Kopernika, 9 listopada 2023r. 60-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami – p. Justyną Plichta, p. Sylwią Woelke i p. Hanną Penkowską – udała się na wycieczkę do Torunia.

Całodzienna wyprawa rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych. Zanim grupa dotarła do głównego celu, zatrzymała się we wsi Piwnice pod Toruniem, gdzie młodzież miała możliwość obejrzenia obserwatorium astronomicznego. Udało się wejść do kopuły teleskopu optycznego, a także zobaczyć jeden z największych radioteleskopów w Polsce.

W Toruniu uczestnicy wycieczki zobaczyli przepiękne Stare Miasto z pomnikiem Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Dom M.Kopernika, Muzeum Podróżników im. T. Halika. Uczestniczyli też w seansie w Planetarium.

Na koniec wszyscy zakupili przepyszne toruńskie pierniki, z którymi w godzinach wieczornych przybyli do domów.

Organizatorkami wyjazdu były panie Agnieszka Bielawa i Justyna Plichta.