Skip to content Skip to footer

Wycieczka integracyjno-edukacyjna do Ostrzyc

Dnia 15 września 2023 roku uczniowie klasy III Ta wzięli udział w pieszej wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Ostrzyc, której opiekunami była wychowawczyni pani Alicja Drzewiecka oraz pani Agnieszka Bielawa.

Celem wycieczki było zwiedzanie obiektów gastronomicznych w Ostrzycach tj. „Tawerna Kaszubska”, „Jezioranka”, integracja klasy oraz rozwijanie kompetencji kluczowych wśród młodzieży.

Dzięki wycieczce uczniowie poszerzyli wiedzę i poznali m.in.: historię i zasady funkcjonowania zakładów gastronomicznych; układ funkcjonalny pomieszczeń; nowe urządzenia i sprzęty gastronomiczne; pracę kucharza, kelnera, recepcjonisty; kuchnię, pokoje gościnne, salę konsumenta, kartę menu. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwacji pracy kucharza i kelnera podczas obsługi konsumenta. Na zakończenie wycieczki uczniowie skosztowali wybrane potrawy oferowane przez restaurację.

Dzięki temu spotkaniu przyszli żywieniowcy i hotelarze mogli poznać kolejne tajniki swojego zawodu. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z udanej wycieczki i z utęsknieniem oczekują kolejnego wyjazdu.