Skip to content Skip to footer

Udział uczniów w zajęciach na Uniwersytecie Morskim w Gdyni w ramach Dni Otwartych Uczelni

8 marca 2024r. uczniowie klasy III Ta wraz z panią Alicją Drzewiecką oraz panią Agnieszką Bielawa mieli okazję zwiedzić uczelnię i uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Morski w Gdyni w ramach Dni Otwartych.

Uczniowie wzięli udział w wykładach nt. „Smart Ports – wyzwania w transporcie morskim”, który wygłosiła mgr inż. Adrianna Karaś; „Halucynacje Sztucznej Inteligencji, którym prelegentem był prof. dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, jak również w zajęciach laboratoryjnych na temat badań elektrochemicznych napojów i wód, które poprowadziła dr inż. Ewa Stasiuk oraz badań jakości produktów przemysłowych, które przeprowadziła dr hab. inż. Mariola Jastrzębska, prof. UMG.

Ponadto uczniowie mieli możliwość porozmawiania ze studentami, zapoznania się z ofertą kształcenia uczelni oraz działalnością kół naukowych.

Dzięki wyjazdowi uczniowie wzbogacili wiedzę na temat działania aplikacji ChatGPT; środków piorących; aparatury i sprzętów laboratoryjnych m.in. spektrofotometr, refraktometr; mieli okazję identyfikować wybrane wody; zbadać mineralizację wód i izotoniczność napojów; refraktometrycznie oznaczać cukry w napojach i sokach z owoców, a także poznać środowisko studenckie i poczuć się jak student.