Skip to content Skip to footer

Wykład online – “Rejs do Nauki” – 13.11.2023

13.11.2023 uczniowie naszej szkoły (3 BSb, 1 Tb i 2 Tb), w ramach projektu „Rejs Do Nauki” realizowanego przez Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wzięli udział w kolejnym spotkaniu online, tym razem o tematyce: “Żywność jako naturalne zagrożenie zdrowia człowieka” – wygłoszonym przez dr inż. Joannę Newerli- Guz.

W takcie wykładu został przedstawiony problem głodu i umieralność na świecie nim spowodowana oraz – jego przeciwieństwo – problem choroby cywilizacyjnej, jaką jest otyłość, jej przyczyny oraz sposoby walki z nią.

Wykład poruszał również temat zanieczyszczeń żywności i ich wpływ na człowieka. Uczniowie dzięki wykładom mogą świadomie kupować i spożywać żywność i prowadzić zdrowy tryb życia. Za organizacje wykładu w szkole odpowiedzialna była pani Joanna Skrzypkowska.