Skip to content Skip to footer

Wycieczka na EuroSkills 2023 – klasy II technikum

Polska po raz pierwszy zorganizowała EuroSkills, największe w Europie wydarzenie w zakresie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności i My tam byliśmy.

Uczniowi klasy 2 Ta i 2 Tb, pod opieką pań Anity Leszkowskiej, Anity Syldatk oraz Edyty Orłowskiej dnia 07.09.2023 r. wzięli udział w EuroSkillsach, konkursie w którym uczestniczyło 32 przedstawicieli krajów członkowskich, młodzi profesjonaliści rywalizowali o szanse zastania najlepszym w Europie w 6 sektorach przemysłu. Naszych uczniów najbardziej zaciekawił sektor usług: gotowania, obsługi restauracji i recepcja hotelowa. Uczniowie technikum hotelarstwa i technikum żywienia i organizacji obserwowali swoich rówieśników w trakcie rywalizacji konkursowych, były emocje, nowe doświadczenia i wsparcie dla Polaków reprezentujących nasz kraj.