Skip to content Skip to footer

Wycieczka klasy III Ta do Gdańska – XI 2023r.

Dnia 24 listopada 2023 roku uczniowie klasy III Ta wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Gdańska, której opiekunami była wychowawczyni pani Alicja Drzewiecka oraz pani Anita Syldatk.
Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja klasy, rozwijanie kompetencji kluczowych wśród młodzieży, a także obserwacja pracy punktów gastronomicznych.
Wycieczka rozpoczęła się w gdańskiej Ergo Arenie, gdzie na uczniów czekał Escaperooms pełen tajemniczych zagadek i łamigłówek. Następnie grupa udała się do Galerii Bałtyckiej, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania punktów gastronomicznych oraz kartą menu, a także zobaczyć i skosztować różnych potraw.
Innym ważnym celem wycieczki było też doskonalenie kompetencji społeczno-personalnych młodych ludzi: komunikatywności, otwartości, kreatywności i mobilności. Szczególny nacisk położono na umiejętność poruszania się środkami komunikacji publicznej, dlatego podróż z Somonina do Gdańska i z powrotem odbyła się pociągiem Polregio oraz tramwajem.
Wyjazd był nie tylko świetną zabawą, ale prawdziwym testem współpracy i umiejętności rozwiązywania zagadek oraz efektywnego działania pod presją czasu. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z powodu udanego wyjazdu i z utęsknieniem oczekują kolejnej wycieczki.

Alicja Drzewiecka