Skip to content Skip to footer

Współpraca wolontariatu – XII 2023

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu “Pomocna Dłoń” wraz z opiekunką panią Sabiną Niklas – zaangażowali się we współpracę ze Stowarzyszeniem „Pomagamy, bądź z nami” – organizatorem miejskiej Wigilii dla potrzebujących w Kartuzach. 17 grudnia 2023r. odbyło się specjalne spotkanie wigilijne, skierowane przede wszystkim do seniorów, osób samotnych i potrzebujących.

Wolontariusze i uczniowie naszej szkoły, w ramach tej akcji, przez kilka dni przygotowywali pierniczki, ciasta, babeczki oraz upominki w postaci własnoręcznie wykonanych aniołów. W dniu imprezy, pomimo niesprzyjającej aury – uczniowie jako wolontariusze techniczni rozdawali upominki i słodkości. Atmosfera była pełna ciepła, a uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o tym, że to miejsce było dla nich wyjątkowe. 

Ten magiczny wieczór na Rynku w Kartuzach pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako wyjątkowa chwila wspólnego przeżywania radości i bliskości wśród ludzi, którzy zrozumieli, że w święta ważne jest dzielenie się sercem.