Skip to content Skip to footer

W dniach od 06 – 09 czerwca 2017 r. w Mosjoen w Norwegii, Beata Kramp oraz Martyna Grzędzicka brały udział w ostatnim spotkaniu w ramach realizacji projektu „Old buildings, new technology”. Zajęcia zorganizowane były w miejscowej szkole średniej zawodowej, która kształci przyszłych mechaników, kucharzy, fryzjerów itp. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele z Niemiec, Holandii, Słowacji, Grecji, Węgier i oczywiście z Norwegii.

Drugiego dnia po przyjeździe, po uroczystym przywitaniu przez dyrektora szkoły Geira Solli rozpoczęły się zajęcia, które m.in. obejmowały prezentację ECO Cube – domu wybudowanego przez uczniów na terenie norweskiej szkoły. Następnie przekazane i omówione zostały raporty końcowe oraz rezultaty projektu.

Kolejnego dnia poszczególne kraje przedstawiły prezentacje dotyczące sposobów oszczędzania energii w domach, które powstały lub były badane przez uczniów. Dalsza praca polegała na omówieniu spraw związanych z wprowadzaniem danych do Mobility tool oraz ewaluacji projektu przy pomocy Mice-T.

Spotkania uczestników wizyty polegały nie tylko na pracy projektowej, ale również umożliwiono nam poznanie kawałka przepięknej Norwegii. Została zorganizowana wycieczka do słynnego wodospadu Laksforsen, gdzie w położonej bezpośrednio nad nim restauracji podane zostały dania z łososi i z łosia! Ponadto organizatorzy zaproponowali wyjazd na wybrzeże Morza Norweskiego i po przepłynięciu promem wszystkich wprawiła w zachwyt malownicza wyspa Donna oraz inne wysepki rozmieszczone dookoła.

To ostatnie spotkanie na pewno głęboko zapadnie w pamięci wszystkich uczestników.