Skip to content Skip to footer

Udział w Konkursie Finałowym Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii – XI 2023

Dnia 22 listopada 2023 roku w gmachu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Krystian Okaz oraz Maciej Patoka, pod opieką pani Alicji Drzewieckiej.

Do konkursu przystąpiło łącznie 287 uczniów z 28 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego, natomiast w finale wzięło udział 62 uczniów z 24 szkół średnich.

Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju, poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy pracowników Zakładu Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – dr inż.Anetty Waśniewskiej oraz dr Moniki Szydy, pod opieką Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. Joanny Kizielewicz, prof. UMG

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu dra inż. Witolda Koziroka pt. „Jak jeść żeby nie zwariować”.  Ponadto Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ prof. Joanna Kizielewicz zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich, w ramach którego zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, adresowaną do uczniów oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.

Uczniom nie udało się zdobyć miejsca na podium. Krystian Okaz otrzymał jednak nagrodę specjalną – Monitor Lenovo G27e-20 27″ FHD, którą ufundował Pan Wojciech Rymkiewicz, Dyrektor i Członek Zarządu NETZ DATA Sp. z o.o.

Uczniom gratulujemy udziału w finale i życzymy powodzenia w kolejnym roku.