Skip to content Skip to footer

Szkolenie z Canvy w ramach “Parasola dla Aktywnych” – 13.11.2023

“Parasol dla Aktywnych” to projekt realizowany od ubiegłego roku szkolnego przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Szymbarku dla młodzieży szkół powiatu kartuskiego. Uczestniczą w nim również uczniowie naszej szkoły. Szkolnym opiekunem grupy jest pani Anita Syldatk.

W poniedziałek 13.11.2023r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i wykorzystania programu ,,Canva”, zorganizowane w ramach programu ,,Parasol dla Aktywnych”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II Ta i III Ta. Dwugodzinne szkolenie praktyczne dla każdej z grup, w szkolnej pracowni komputerowej, przeprowadzili eksperci z KUL w Szymbarku.

Podczas szkolenia uczniowie i nauczyciele, którzy z chęcią dołączyli się do szkolenia, poznali wszelkie możliwości programu graficznego Canva. Nauczyli się korzystać z gotowych szablonów, wideo, elementów programu, zdjęć, grafik oraz wielu aplikacji ułatwiających pracę nad wszelkiego rodzaju materiałami promocyjnymi, graficznymi, artystycznymi – tworzonymi w szkole i w życiu codziennym.

Szkolenie było bardzo ciekawe i owocne. Spotkało się z bardzo pozytywnymi ocenami uczestników. Serdecznie dziękujemy KUL w Szymbarku za możliwość udziału w tak wartościowych inicjatywach.