Skip to content Skip to footer

Szkolenie branżowe nauczycieli – Erasmus+, Malta 2023

Uczestnik: Katarzyna van Duinen (17.05.2023-21.05.2023)

Miejsce stażu: Projekt Erasmus+: Associaction for Abandoned Animals (AAA Sanctuary), Hal Far Road, Birzebbuga, Marsa, Malta.

W dniach 17.05.2023 – 21.05.2023 nauczycielka przedmiotów zawodowych – Katarzyna van Duinen odbywała szkolenia branżowe w miejscowości Birzebbuga na Malcie.

Stażystka doskonaliła wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie weterynarii, w ramach projektu Erasmus+. Pani Katarzyna van Duinen odbywała swój staż w schronisku dla psów AAA Sanctuary, które wspierała swoją wiedzą weterynaryjną podczas leczenia pacjentów. Tam nauczyła się pracować w nowym, dużym zespole miłośników zwierząt. Razem przygotowywali codziennie schronisko do odwiedzin osób, które decydowały się na adopcję. Zwierzęta były czyszczone, karmione a na koniec zawsze znajdował się czas na zabawy. Na koniec dnia odbywał się obchód zwierząt, które były w trakcie leczenia i omówienie danego przypadku i planu leczenia.

Wyjazd na Maltę był niesamowitą okazją do udoskonalenia umiejętności językowych, jak i poznania miejscowej kultury. Była możliwość odwiedzenia niesamowitej huty szkła Valetta Glass w miejscowości Attard, gdzie można było zobaczyć proces tworzenia pięknych dzieł ze szkła.

Mdina natomiast zachwyciła swoją architekturą oraz utrzymaniem czystości, mimo tak wielu turystów.

W Sliemie pani Katarzyna wraz z uczniami odwiedziła słynny koci park, żeby zobaczyć jak miejscowe koty radzą sobie jako gatunek na wolności.

Po powrocie do kraju odbyła się również lekcja otwarta, podczas której stażystka opowiadała o całym wyjeździe i dzieliła się zdobytym doświadczeniem.