Skip to content Skip to footer

Sprawozdanie z praktyk zagranicznych – Belgia IV/V 2023 r.

20 kwietnia 2023 r. dotarliśmy do Hotelu De La Poste w Belgii, w mieście Bouillon, gdzie rozpoczęłyśmy praktyki zagraniczne, realizowane w ramach projektu Erasmus+. Uczestnikami tego wyjazdu byli: uczennica IV klasy technikum hotelarskiego – Julia Kobiella, troje uczniów klasy III technikum hotelarskiego –Nikodem Buc, BartoszHinca i Konstancja Cirocka oraz uczennica klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych – Oliwia Gruchała-Węsierska. Opiekunem grupy była pani Wioleta Niewiadomska. Nasz staż trwał od 20 kwietnia do 19 maja 2023 roku.

Po przekroczeniu progu Hotelu De La Poste, przywitał nas portier, który zaprowadził nas do naszych pokoi. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po hotelu. Pokazano nam bar, restaurację, kuchnię oraz wskazano recepcję. Zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych działów, a następnie wytłumaczono nam, czym będziemy się zajmować na naszych zmianach.

Następnego dnia zapoznaliśmy się zasadami panującymi w hotelu, godzinami posiłków oraz przydzielono nas do poszczególnych stanowisk pracy. W przypadku Julii i Konstancji był to bar hotelowy i restauracja, Oliwia została przydzielona do kuchni, zaś Nikodem i Bartek odesłani zostali do baru BOM, który znajdował się piętro niżej. Każdy został wyposażony w pracownicze uniformy, składające się z czarnych koszul lub białych bluzek z logo hotelu oraz czarnych bądź jeansowych zapasek. W każdym z działów panował dress code, którego przestrzegaliśmy. Tego dnia również przedstawiony nam został grafik pracy. W hotelowym barze dziewczyny pracowały zmianowo, od 7:50 do 15:00, od 10:00 do 22:30 z przerwą między godziną 14:00 a 18:00 i również od 15:00 do 23:30. Oliwia pracowała od godziny 9:00 do godziny 22:30 z przerwą od godziny 14:00 do godziny 18:00, zaś chłopcy w barze BOM pracowali na zmianach od 10:30 do 18:30 oraz od 15:00 do godziny 22:30.
W zależności od stanowiska, do naszych obowiązków należało, m.in.: dbanie o porządek na stanowisku pracy, przygotowywanie drinków zawierających alkohol i napojów bezalkoholowych (w barze), przygotowywanie napojów gorących i obsługa gości (w barze i restauracji), obieranie warzyw, dekorowanie talerzy oraz przyrządzanie przystawek (w kuchni).

Czas wolny spędzaliśmy bardzo aktywnie. Każdego dnia, przed lub po naszych zmianach, wybieraliśmy się na spacery po okolicy, dłuższe i krótsze przechadzki wokół miasta. Miasteczko Bouillon jest bardzo klimatyczne, zarówno pod względem położenia – w zakolu rzeki Semois – oraz ze względu na styl architektury. Podczas stażu mieliśmy okazję podziwiać projekcję filmową przedstawiającą historię miasta Bouillon, która po zmroku wyświetlana była na ścianach czterech kluczowych budynków tegoż miasteczka, oraz pokaz świateł, którymi oświetlono całkowicie zamek.

W trakcie praktyk każdy z nas miał okazję zdobyć nowe umiejętności, doskonalić znajomość języka angielskiego i nie tylko, gdyż poznaliśmy również wiele wyrazów z języka francuskiego, które przez cały miesiąc chętnie wykorzystywaliśmy w pracy – obsługując gości, rozmawiając z kolegami i koleżankami z pracy oraz w życiu codziennym poza hotelem.

Ten staż nauczył nas bardzo wiele, wyposażył nas w gamę nowych doświadczeń i przeżyć, otworzył przed nami miejsce pełne nowej kultury i historii oraz pozwolił na poznanie całkiem nowych, ciekawych ludzi. Każdy z nas miał okazję przełamać własne bariery, dzięki czemu bardzo miło wspominamy udział w projekcie Erasmus+.

Uczestniczka stażu: Julia Kobiella