Skip to content Skip to footer

Olimpiada Weterynaryjna – X 2023r.

20 października 2023r. odbyły się pierwsze w naszej szkole eliminacje do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Obecna – XLVII edycja Olimpiady odbywa się w 8 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, leśnictwo, architektura krajobrazu i weterynaria. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W pierwszym etapie – eliminacjach szkolnych Olimpiady – w naszej szkole udział wzięło 25 uczniów klas weterynaryjnych. Etap szkolny wygrała Dorota Maszka, uczennica klasy 5Td, która będzie nas reprezentować w etapie okręgowym w Bydgoszczy.

Organizatorem etapu szkolnego była pani Katarzyna van Duinen.

Gratulujemy!