Skip to content Skip to footer

Narodowe Święto Niepodległości 2023

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji w naszej szkole 9 listopada 2023r. odbył się uroczysty apel uświetniający Narodowe Święto Niepodległości z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów.

Uczniowie różnych klas, pod opieką pani Sabiny Niklas, uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym, w którym ukazali historię naszej drogi do odzyskania suwerenności po 123 latach zaborów.

Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która w swym wystąpieniu podkreśliła jak ważne, dla nas Polaków, jest odzyskanie niepodległości. Apel wprowadził wszystkich zebranych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały pieśni o tematyce patriotycznej t.j.: “Legiony”, “Szara piechota”, “Dziś idę walczyć mamo” czy “Rozkwitały pąki białych róż”.

Uczestnicy apelu wysłuchali utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności, natomiast artyści zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim obecnym, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność!

10 listopada 2023r. poczet sztandarowy wraz z panią dyrektor uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości i akcji “Szkoła do Hymnu” w Będominie, zaś 11 listopada tradycyjnie już wraz z reprezentacjami uczniów klas drugich ich wychowawcy włączył się w powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach.