11 marca 2026 r w Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskim w Gdańsku odbył się II Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Frankofonia 2026”. Tematem przewodnim wydarzenia była „Kulinarna podróż po regionach Francji”. W rywalizacji wzięło udział 11 zespołów z całej Polski.
W konkursie uczestniczyły również uczennice naszej szkoły – Maria Formella z klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Nikola Grota z klasy III BS b, które zdobyły wyróżnienie publiczności.
Zadaniem konkursu było przygotowanie dania głównego oraz krótkiej prezentacji przed jury degustacyjnym w języku polskim, która obejmowała opis potrawy oraz wskazanie regionu Francji, który stanowił inspirację dla przygotowanego dania.
Udział w konkursie był dla uczniów cennym doświadczeniem, pozwalającym na rozwijanie pasji kulinarnych, zdobywanie nowych umiejętności oraz wymienienie doświadczenia z innymi młodymi kucharzami.
Zaangażowanie, kreatywność oraz wysoki poziom umiejętności kulinarnych uczniów zasługują na ogromne uznanie. Zdobycie wyróżnienia publiczności to dowód na to, że praca uczennic została doceniona nie tylko przez jury, ale także przez wszystkich obecnych.
Serdecznie gratulujemy uczennicom tego wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć w rozwijaniu kulinarnej pasji. Jesteśmy niezwykle dumni, że tak utalentowane uczennice reprezentują naszą szkołę.







