Skip to content Skip to footer

Na wykładzie w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku – 22.11.2023

22 listopada 2023 uczniowie klas 1 i 2 technikum żywienia i usług gastronomicznych PZS w Somoninie, pod opieką pań Joanny Skrzypkowskiej i Agnieszki Bielawy, wybrali się do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na “VIII Jesienne spotkanie ze zdrowiem”. Celem wydarzenia było uświadomienie społeczeństwu, że zdrowie jest stanem harmonii, zarówno na poziomie fizycznym jak i emocjonalnym.

Nasi uczniowie w ramach wydarzenia wzięli udział w zajęciach warsztatowo -wykładowych pt. ”Co wiesz o napojach energetyzujących?” Wykład i ćwiczenia poprowadziła dr inż. Katarzyna Żyłka.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat szkodliwości spożywania napojów energetyzujących, poznali ich skład oraz zawartość kofeiny w innych produktach spożywczych, a następnie w grupach dokonali pomiaru zawartości cukru w wybranych produktach i sprawdzili BMI. Spotkanie podsumowano dobrą wiadomością, ze od stycznia 2024 r. wchodzi w życie zakaz kupowania i spożywania napojów energetyzujących przez młodzież.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku jest uczelnią kształcącą specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu i nauk medycznych, która pogłębia wiedzę i świadomość społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Za organizacje wyjazdu odpowiadała Joanna Skrzypkowska.