Skip to content Skip to footer

Marzec na obcasach

W dniu 8 marca br. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem “Marzec na obcasach” . Cały dzień upłynął nam pod znakiem kobiecej siły i celebracji. Rozpoczęliśmy od spotkania z dietetykiem, który przedstawił nam korzyści zdrowego odżywiania oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach biżuteryjnych, gdzie każdy mógł stworzyć własną unikatową bransoletkę. Kolejnym punktem programu były warsztaty kosmetyczne pod kierunkiem p. Sylwii Piechowskiej, podczas których wykonaliśmy jonową sól do inhalacji – doskonały sposób na poprawę zdrowia dróg oddechowych i relaks. Na zakończenie dnia mieliśmy niezwykłe spotkanie z przedstawicielem Avon, który przybliżył nam działania związane z profilaktyką raka piersi. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest regularne samobadanie oraz badanie mammograficzne.

Ostatnim punktem programu było spotkanie uczniów z kuratorami sądowymi z wydziału rodzinnego przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach. Kuratorzy przedstawili swoją pracę i omówili rolę, jaką pełnią w systemie sądowym.

Dzień “Marzec na obcasach” był pełen inspirujących spotkań i warsztatów, które pomogły uczniom poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych dziedzin zawodowych oraz zdobyć cenne doświadczenia.

Wydarzenie zorganizowały Pani Anita Syldatk oraz Pani Anita Leszkowska.