Skip to content Skip to footer

Klasy 3 Tb i 4Tb na EuroSkills Gdańsk – IX 2023r.

7 września 2023r. klasy IV Tb i III Tb udały się wraz z wychowawczyniami Sabiną Niklas i Anetą Szeląg oraz opiekunką Wiolettą Byczkowską na EuroSkills 2023 do Gdańska. Uczniowie mogli podziwiać młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizowali o szanse zostania najlepszymi w Europie w wybranej przez siebie umiejętności. Rywalizowano w 43 konkurencjach, m.in.: meblarstwo, grafika komputerowa, spawalnictwo, gotowanie, florystyka, elektronika, fryzjerstwo, rzeźnictwo, serwis restauracyjny czy obsługa gości hotelowych. Uczniowie miło spędzili czas, obserwując rywalizujących ze sobą zawodników, lecz sami również mogli wypróbować podstawowe umiejętności na stanowiskach zwanych „try a skill”.

Wyjazdy na takie imprezy uświadamiają młodym ludziom, jak wiele wysiłku i pracy wymaga bycie profesjonalistą w swoim zawodzie. Mamy nadzieję, że nasi gastronomowie i weterynarze taki poziom osiągną.