Skip to content Skip to footer

Job shadowing/staż na Malcie – VIII 2018

Od 05 do 22 sierpnia 2018r. nauczycielki przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, Alicja Drzewiecka i Joanna Skrzypkowska w ramach projektu „Partnerstwo w kształceniu zawodowym” programu Erasmus+, wzięły udział w 2-tygodniowym stażu na Malcie w Restauracji Bistro 516.

Uczestniczki stażu w trakcie pobytu szkoliły umiejętność komunikacji w języku angielskim oraz doskonaliły umiejętności zawodowe, społeczne i osobiste. Brały udział w przyrządzaniu potraw z uwzględnieniem specyfiki regionalnej i narodowej (fenek – potrawka z królika, timpana – zapiekanka z makaronu, mięsa, sera i warzyw, gbejna – nieduże plastry sera owczego lub koziego, bigilla – pasta z bobu podawana z chlebem i oliwą, ministra – zupa jarzynowa, figolli – ciasto nadziewane z migdałami). Nauczycielki obserwowały pracę pracowników restauracji i uczniów, stosowane metody nauczania i formy pracy, sposoby motywowania uczniów, pracowników.

W trakcie pobytu miały okazję poznać dziedzictwo narodowe i kulturę Malty (błękitna grota, Mdina, Rabat z Konkatedrą Św. Pawła, z starożytnymi katakumbami, Muzeum Katedralne, ogrody Valletty, okolice portu oraz restauracje Valletty. Pobyt na Malcie to świetna lekcja zawodu, nowe doświadczenia i umiejętności oraz znajomości, praca z życzliwymi i pomocnymi ludźmi – kucharzami i menadżerami restauracji.