Skip to content Skip to footer

Dar życia – Transplantacja – spotkania profilaktyczne

Na przełomie listopada i grudnia 2023r. (30.11. i 05.12.2023r.) odbyły się w naszej szkole spotkania z Panią Iwoną Skóra,  koordynator transplantacji przy UCK w Gdańsku, która przybliżyła nam ideę transplantologii.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum oraz trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy dowiedzieli się, jakie są obecnie możliwości transplantologii, jakie przepisy prawne regulują to zagadnienie, poznali statystyki dotyczące wykorzystania narządów oraz przekonali się, jak ważne jest propagowanie idei transplantacji wśród młodzieży i dorosłych. Można w ten sposób poprawić jakość lub uratować życie ludziom, którzy mają jeszcze na to szansę. 

Szkolnym organizatorem spotkań była pani pedagog Anita Leszkowska.