Skip to content Skip to footer

W dniach 5-9 maja 2019 r. dwie nauczycielki ZSP w Somininie – Anna Krokocka i Joanna Skrzypkowska – brały udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu START YOUR OWN BUSINESS Programu Erasmus+. Tym razem spotkanie odbyło się w Chorwacji na wyspie Krk.

Celem pobytu była praca nad kolejnymi rozdziałami i w efekcie stworzeniem i wydaniem książki dla nauczyciela, poruszającej zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości. Wszyscy przedstawiciele krajów partnerskich (nauczyciele z Chorwacji, Estonii, Portugalii, Niemiec i Polski) opracowywali i tłumaczyli kolejne zagadnienia do książki, ale także porównywali sposoby prowadzenia działalności gospodarczej w poszczególnych krajach.

Popołudniami uczestnikom udało się zwiedzić miasto Krk oraz inne miejscowości na wyspie. Gospodarze oprowadzili gości po swojej szkole i przybliżyli zasady działalności tej placówki, a także zabrali wszystkich uczestników na wycieczkę do Rijeki – chorwackiego miasta, położonego na kontynentalnej części Chorwacji. Piękne widoki i niesamowite skaliste wybrzeże rekompensowały trud włożony w pracę nad książką.

Joanna Skrzypkowska, Anna Krokocka