Skip to content Skip to footer

2nd TPM – Włochy

W dniach 17-20 kwiecień 2016 roku miało miejsce spotkanie partnerskie szkół uczestniczących w projekcie unijnym „Cross-Curricular Approach to Mathematics and Sciences” (CCA to Sciences). Odbyło się w malowniczej miejscowości Viterbo we Włoszech. Reprezentantami naszej szkoły były Anna Ambros i Wioleta Szwaba.

W trakcie spotkania skontrolowano postępy prac projektowych (m.in. powstawanie konspektów zajęć formalnych i nieformalnych) w poszczególnych krajach. Zaprezentowano również materiały wypracowane w trakcie przeprowadzania zajęć w poszczególnych szkołach (np. zdjęcia i filmy), a pracę szkoły z Włoch mieli okazję osobiście przedstawić uczniowie w nich uczestniczący. Szkoły partnerskie wymieniły się doświadczeniami z prowadzenia zajęć z przedmiotów ścisłych poza formalnym środowiskiem klasy oraz przedstawiły zebrane wcześniej opinie i wrażenia uczniów biorących w nich udział. Ustalono wspólnie harmonogram dalszej pracy i zaplanowano międzynarodowy test z zastosowania wiedzy z przedmiotów ścisłych w życiu codziennym, który przeprowadzono online 10 maja 2016 również wśród uczniów 1 klasy Technikum w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy szkole Liceo Scientifico Statale „Paolo Ruffini” za gościnę.

Oficjalna strona szkoły: http://www.liceoruffiniviterbo.gov.it/

Oficjalna strona miejscowości: http://www.comune.viterbo.it/