III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Kulinarnym

Dodano: 29-04-2019

25 kwietnia 2019r. nasza szkoła wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Kulinarnym Prima Zdrowie, który odbył się w Hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III Technikum żywienia i usług gastronomicznych – Przemysław Birr oraz Jan Stromski. Do konkursu zakwalifikowało się 9 dwuosobowych zespołów.

            Zadaniem uczestników było, w czasie 90 minut, przygotować oraz podać danie główne. Tematem konkursu było zdrowie, z kolei produktem głównym obowiązkowym była ryba morska. Uczniowie przygotowali dorsza Skrei z ziołami podany na czarnej soczewicy w towarzystwie świeżych warzyw. W jury zasiał m.in. szef Kuchni Primavera – Dariusz Gwiazda oraz Robert Sowa.

            Pierwsze miejsce uzyskał Wrocław. Drugie miejsce zajęła Gdynia. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły.           

           Dzięki udziałowi w konkursie, uczniowie mogli doskonalić własne umiejętności zawodowe, propagować ideę zdrowej kuchni, rozwinąć umiejętności z zakresu zdrowego gotowania, rozbudzić wrażliwość estetyczną i kulinarną, kreatywność, rozwinąć zawodowe zainteresowania, przezwyciężyć stres, nawiązać nowe kontakty z kucharzami i rówieśnikami oraz rozbudzić pomysłowość, inicjatywność.

Uczniom gratulujemy uzyskania trzeciego miejsca oraz udziału w samym konkursie. Życzymy powodzenia w kolejnym roku.