Kółko gier planszowych

„Specjalny wydział akademii taktycznej”, w skromnym skrócie S.W.A.T., inaczej lecz zdecydowanie rzadziej znaleźć możemy go pod nazwą

„Kółka gier planszowych”.

Organizacja powstała w celach badawczo naukowych w dziedzinie rynsztunku sztuki wojennej i doskonaleniu zmysłu taktycznego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczestnicy oddają się tutaj swoim ciekawym lecz rzadko spotykanym i niechętnie odbieranym w dzisiejszych czasach hobby, jakim są gry wszelakiego rodzaju, pomijając jednak fenomen komputerów, konsol i telefonów. Rodzaje gier, takie jak: Abstrakcyjne gry strategiczne, Gry wojenne, Eurogry, Ameritrash, Beer-and-Pretzels czy też wszelakiego rodzaju karcianki są mile widziane i chętnie przyjmowane w grono nowych doświadczeń.

Mimo, że aktualna liczba członków nie jest ogromna, a wiedza o naszym istnieniu jest jak wiedza o trygonometrii, to posiadamy ciekawy zestaw wyboru rozgrywki. Dzielimy się tutaj naszymi spostrzeżeniami i uwagami na temat gier. Wczuwamy się w rodzinny klimat, dzielimy się nowymi „zdobyczami” i co najważniejsze: Po prostu dobrze się bawimy.

Całość prowadzona jest przez Panią Annę Ambros, w sposób jak najbardziej przyjazny i pełen zaangażowania. Ciężko w trakcie zajęć uznać Panią za nauczycielkę, ponieważ relacja jest na naprawdę fajnym i ciekawym poziomie, wartym doświadczenia – jak to między graczami bywa. Co prawda nauczyciel nadal pozostaje nauczycielem, a czy jest coś przyjemniejszego niż możliwość zrewanżowania się za słabszą ocenę w sposób pojedynku o miano lepszego gracza? (Nie licząc już spojrzeń pełnych chwały i respektu w poświacie blasku swego geniuszu i skromności)

Opis pełen podziwu? Pytacie pewnie czego może brakować w tak idealnym miejscu jak nasze kółko… otóż nie brakuje niczego! Poza grą, elegancko rozkoszujemy się herbatą i zajadamy ciastka, o których istnieniu (a co dopiero nazwie) nie macie pewnie pojęcia. Czasem każdy przyniesie coś od siebie, czy też podzieli się własnym wypiekiem. A do tego czułe serce Pani Ambros nie żałuje nam podsunięcia nowej porcji słodkich kalorii.

Mądre podsumowanie?

Egzystencja wartości kształtujących występująca w godzinach pozalekcyjnych na terenie szkoły podczas kółka planszowych zainteresowań pozwala nam doświadczać i dzielić się doświadczeniem pomiędzy wszystkimi uczestnikami, którzy w pełni ciekawości przyjmują i dzielą się wewnętrzną refleksją na temat wiedzy przyjętej.

W gestach i zachowaniu humorystycznym cieszymy się dobrą zabawą, która zarówno uczy jak i pozwala w przyjemny sposób spędzić czas wśród grona przyjaciół.

Dziękuję za przeczytanie i zachęcam do udziału we wspólnej zabawie!

Uczestnik: Damian Richert