Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów 2016/2017

W I semestrze r. szk. 2016/2017 uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych, uwielbiający pisać, wzięli udział w kilku konkursach literackich.

Szczególne sukcesy odniosła uczennica kl. III Technikum – Paulina Abramowska, która zajęła:
– I miejsce w konkursie eseistycznym Turnieju Debat Oksfordzkich w Europejskim Centrum Solidarności, organizowanym w ramach projektu „Turniej debat oksfordzkich szkołą kultury dialogu obywatelskiego na Pomorzu”
– I miejsce w powiatowym konkursie „Rola Kartuz w kształtowaniu tożsamości Kaszub”

 

Warto wyróżnić też osoby, biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Misja – książka”. Aneta Bara, Kornelia Lubocka i Agata Stromska (uczennice kl. IV Technikum) napisały książkę „Szansa od losu. Alex, ja i…”  https://ridero.eu/pl/books/szansa_od_losu/  , natomiast Diana Klein, Paulina Kuberna i Artur Pestka (uczniowie kl. III ZSZA) stworzyli zbiór opowiadań „W magicznym kręgu. Zwierzenia nastolatków” https://ridero.eu/pl/books/w_magicznym_kregu/ . Zachęcamy do przeczytania dzieł literackich i do głosowania na wyżej wymienionych stronach internetowych.


😉


Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017:

 

Agata Stromska

najlepsza absolwentka Technikum  w roku szkolnym 2016/2017

–   Stypendystka  Starosty Powiatu Kartuskiego 2017

– laureatka wielu konkursów językowych i literackich, wolontariuszka wielu akcji społecznych

 

 

 

 

 

 

 

Paulina Abramowska

– uczennica  kl. III Technikum posiadająca znaczne osiągnięcia naukowe

Stypendystka  Starosty Powiatu Kartuskiego 2017

–  laureatka  i uczestniczka wielu konkursów: literackich, hotelarskich

– reprezentantka szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

 

Dawid Leik

– uczeń  kl. III Technikum posiadający znaczne osiągnięcia naukowe

Stypendysta  Starosty Powiatu Kartuskiego 2017  i Burmistrza Kartuz 2017

– laureat międzynarodowego konkursu kulinarnego

– reprezentant szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

 

Zofia Rzeszutek

absolwentka Technikum, zawodnik – amator, który osiąga znaczne wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym  w kolarstwie

Stypendystka  Starosty Powiatu Kartuskiego 2017

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Bach

uczennica kl. III Technikum uzdolniona aktorsko, kreatywna

– laureatka wielu konkursów językowych, recytatorskich

– reprezentantka szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Treder

– uczeń kl. I Technikum, pasjonata gier planszowych, wolontariusz, zaangażowany społecznie

uczestnik „Szkoły Letniej” programu „Poławiacze Pereł 2017” Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w kampusie liderów społecznych

–  reprezentant szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

Jan Stromski

– uczeń kl. I Technikum, kreatywny uczestnik konkursów, wolontariusz, zaangażowany społecznie

uczestnik „Szkoły Letniej” programu „Poławiacze Pereł 2017” Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w kampusie liderów społecznych

–  reprezentant szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

 

Agata Zimmermann

– uczennica kl. I Technikum, uczestnik konkursów hotelarskich

uczestniczka „Szkoły Letniej” programu „Poławiacze Pereł 2017” Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w kampusie medycznym

– reprezentant szkoły w środowisku lokalnym

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016:

 img_1557

Rafał Reclaf

– absolwent ZSZ

 

  • Nagrody Starosty Kartuskiego w 2016 roku

dla najlepszego absolwenta ZSZ

 

 

 

 


 

dsc_1346

Zofia Rzeszutek

– klasa III T
  • Nagrody Starosty Kartuskiego w 2016 roku

za osiągnięcia sportowe

 

 

 

 

 

 

 


 

dsc_1284

 

Artur Rybakowski

– absolwent ZSZ
  • Nagrody Starosty Kartuskiego w 2016 roku

– za działalność artystyczną

  • udział w konkursach poetyckich i plastycznych
  • udział w konkursach gastronomicznych
  • obsługa gastronomiczna imprez organizowanych przez szkołę

 

 

 

 

 

 


snapchat-3591802111972728242Paulina Formela

– klasa I T
  • Udziału w projekcie „Poławiacze Pereł” – szkoła letnia 2016
  • Reprezentowanie szkoły w konkursach artystycznych, konkursach wiedzy i zawodach sportowych

 

 

 

 

 


11828728_722601024535601_5667354864773386737_nAgata Stromska

– klasa III T
  • Stypendystka Prezesa Rady Ministrów
  • najlepsza uczennica Technikum 2015/2016

 

 

 


 

Diana Klein

– klasa II ZSZa
  • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Zawodowców za wyniki w nauce

 

 

 

 

 

 

 


UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ZA WYNIKI W I SEMESTRZE 2015/2016

Konkursy pozaszkolne:

Powiatowy Konkurs – Festiwal Potraw Kaszubskich „Kaszubskie Jestku”:

Leik Dawid, Miszewska Iwona, Frankowska Natalia (klasa II T) – I miejsce

Powiatowy Konkurs – „Autoprezentacja”:

Lica Kamila (IV Tb) – II miejsce;

Flisikowska Malwina (III T) – III miejsce

 


Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015:

DSC03864kop

Angelika Drawc

– absolwentka Technikum

• Nagroda Starosty Kartuskiego w 2015 roku

dla najlepszej absolwentki Technikum

 

 

 

 

 

DSCN6337Arkadiusz Klein

– absolwent ZSZ

• Nagroda Starosty Kartuskiego w 2015 roku
dla najlepszego absolwenta ZSZ

 

 

 

 

 

 

 

DSC_8796 kopKarolina Gruchała

– klasa IVa Technikum

• stypendystka Prezesa Rady Ministrów
• najlepsza uczennica Technikum 2014/2015

 

 

 

 

 

IMG_0205Justyna Bach

– klasa II Technikum

• laureatka Nagrody Starosty Kartuskiego w 2015 roku za działalność artystyczną
• uczestniczka ogólnopolskiego projektu „Poławiacze Pereł 2015” Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego
• otrzymała Stypendium Wójta Gminy Przodkowo
• uzdolniona aktorsko i wokalnie
• rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych w szkole i poza nią: warsztatach teatralnych, przedstawieniach w języku polskim, angielskim i konkursach kaszubskich
• I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa”

 

 

161487Zofia Rzeszutek

– klasa III Technikum

• Nagroda Starosty Kartuskiego w 2015 roku za osiągnięcia sportowe
• zawodniczka sekcji kolarskiej bytowskiego klubu „Baszta” osiągająca sukcesy na poziomie krajowym

 

 

 

 

 

 


 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

 

1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – szczebel powiatowy (05.03.2015): Dominika Wrońska – wyróżnienie
2. Powiatowy Konkurs Talent Roku 2014 (04.03.2015) – II miejsce Dominika Wrońska, wyróżnienie: Klaudia Węsierska, Patrycja Kobiela
3. Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” (13.03.2015) – wyróżnienie: Małgorzata Treder
4. Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodno mowa” (16 kwietnia 2015) – I miejsce Justyna Bach
5. Wojewódzki Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodno mowa” (30 – 31 maj 2015) – I miejsce Justyna Bach
By móc rozwijać niezwykłe zdolności, uczennica kl. I technikum – Justyna Bach została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Poławiacze pereł”.


Uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014:

 

Dominika Wrońska, klasa IV T

Gran Canaria '13 (70)

Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Dominika bierze aktywny udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych. Uzyskuje dobre wyniki w nauce. Swoją postawą przyczynia się do kształtowania pozytywnego wizerunku oraz promocji szkoły.
Wybrane osiągnięcia:
– członek szkolnego kółka fotograficznego;
– udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Arkadiusza Urbana – występy w przedstawieniu „Opisu obyczajów za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i królowej Elżbiety”;
– członek szkolnego kółka teatralnego – występy w polsko- i angielskojęzycznej wersji sztuki „Wesołe kumoszki z Windsoru” W. Szekspira; udział w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Szekspir w teatrze”;
– udział w przedstawieniu „Gwiżdże”;
– udział w praktykach zagranicznych w Hotelu de la Poste w Bouillon w Belgii (uzyskanie dokumentu Europass – Mobilność);
– udział w realizacji projektu Comenius „Art and Science The Best Ambassadors of the National Values within Europe” (aktywna praca w szkolnym zespole projektowym; wyjazd na Wyspy Kanaryjskie);
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etap: gminno – powiatowy;
– I miejsce w Powiatowym Konkursie „Talent Roku 2014”;
– udział w Powiatowym Konkursie – „160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego…”;
– udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pomorzu.

Agata Benkowska, klasa IV T

agata– Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Agata aktywnie uczestniczy w licznych przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych; zajęciach dodatkowych. Działa w wolontariacie. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.
Swoją postawą przyczynia się do kształtowania pozytywnego wizerunku oraz promocji szkoły.
Wybrane osiągnięcia:
– udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Arkadiusza Urbana – występy w przedstawieniu „Opisu obyczajów za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i królowej Elżbiety”;
– członek szkolnego kółka teatralnego – występy w polsko- i angielskojęzycznej wersji sztuki „Wesołe kumoszki z Windsoru” W. Szekspira; udział w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Szekspir w teatrze”;
– udział w przedstawieniu „Gwiżdże”;
– udział w praktykach zagranicznych w Hotelu de la Poste w Bouillon w Belgii (uzyskanie dokumentu Europass – Mobilność);
– udział w realizacji projektu Comenius „Art and Science The Best Ambassadors of the National Values within Europe” (aktywna praca w szkolnym zespole projektowym; wyjazd na Litwę);
– udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pomorzu;
– udział w Powiatowym Konkursie – „160 rocznica urodzin hrabiego Władysława Zamoyskiego…”;
– udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym;
– I miejsce w Powiatowym Konkursie „Talent Roku 2014”;
– ukończenie kursu barmana i baristy;
– aktywny członek młodzieżowej wspólnoty parafialnej „Quis ut Deus” w Kiełpinie (animuje muzycznie wydarzenia kulturalne w parafii);
– działalność w wolontariacie (pomoc opiekunom podczas kolonii dla dzieci „Wakacje z Panem Bogiem” oraz podczas rekolekcji wielkopostnych w Pelplinie).

Natalia Myszk, klasa IV T

myszka– Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Natalia przyczynia się do kultywowania tradycji kaszubskich i języka kaszubskiego. Bierze aktywny udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych. Osiąga dobre wyniki w nauce. Swoją postawą przyczynia się do pozytywnego wizerunku oraz promocji szkoły i regionu.
Wybrane osiągnięcia:
– II miejsce w VII Festiwalu Humoru Kaszubskiego „Szport muszi bec”, w kategorii solista;
– wyróżnienie w VII Festiwalu Humoru Kaszubskiego „Szport muszi bec”, w kategorii zespół;
– udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno mowa” 2014;
– udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Arkadiusza Urbana – występy w przedstawieniu „Opisu obyczajów za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i królowej Elżbiety”;
– członek szkolnego kółka teatralnego – występy w polsko- i angielskojęzycznej wersji sztuki „Wesołe kumoszki z Windsoru” W. Szekspira; udział w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Szekspir w teatrze”;
– udział w przedstawieniu „Gwiżdże”;
– udział w praktykach zagranicznych w Hotelu de la Poste w Bouillon w Belgii (uzyskanie dokumentu Europass – Mobilność);
– udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Juliana Tuwima „Dom mój: cztery ściany wiersza”.

Zofia Rzeszutek, klasa II T

zosia– Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Zosia rozwija swoje umiejętności sportowe – kolarstwo. Trenuje w klubie Baszta Bytów od 2008r. Obecnie ściga się w kategorii Juniorka. Szczegółowe informacje o osiągnięciach znajdują się na stronie http://basztabytow-kolarzyki.pl.tl/Zofia-Rzeszutek.htm
Osiągnięcia sportowe 2013 roku:
– 1 miejsce w kat. juniorek – X seria Pucharu Polski 28.12.2013r. Bieganów;
– 1 miejsce – Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku w Kolarstwie Przełajowym – 15.12.2013;
– 3 miejsce – Wyścig przełajowy Bryksy Cross – Gościęcin 1.12.2013 r./10 m- K open/;
– 1 miejsce – II Memoriał Marka Cichosza w Kol. Przełajowym – Bytów 24.11.2013 r. /5 m- open K/;
– 1 miejsce – Ogólnopolski Wyścig w Kol. Przełajowym – Bytów 23.11.2013 r. /4 m- open K/;
– 2 miejsce /4 m- opem K/ – Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym – Szczekociny 17.11.2013;
– 3 miejsce Ogólnopolski Wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza Gminy Miasta Koziegłowy /V seria Pucharu Polski/ 16.11.2013 r. /6 m – open kobiet/;
– 1 miejsce – Puchar Prezydenta Zielonej Góry w Kolarstwie Przełajowym; IV seria Pucharu Polski 11.11.2013 r./3 miejsce open Kobiet/;
– 3 miejsce Ogólnopolski Wyścig Kolarski w Przełajach w Strzelcach Krajeńskich 10.11.2013;
– 3 miejsce XXXIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski w Przełajach o puchar Wójta Gminy Zwierzyn – 9.11.2013;
– 28.09.2013 r. Skandia Maraton Lang Team Kwidzyn – 70 m open; 1 m K1; dystans Mini /42 km/ – czas 1:35:39;
– 15.06.2013 r. Skandia Maraton Lang Team Bytów – 94 m open; 2 miejsce kobiet; 1 m K-1; dystans Mini /35 km/ – czas 1:19:48.
Osiągnięcia 2014 roku:
– 2 miejsce w całym cyklu Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym;
– 1 miejsce finał Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym – kategoria juniorka;
– 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS – złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski LZS – 18.01.2014 Zagań;
– 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym 11-12.01.2014 r. Bieganów (kategoria juniorka).

Robert Wroński, III ZSZa

robert– Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Robert rozwija swoje zainteresowania sportowe – sporty walki. Trenuje w Klubie Rebelia Kartuzy.
Wybrane osiągnięcia:
– II miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Kickboxingu – Krynica Zdrój (IX 2013r.);
– II miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kick-boxingu – Gdańsk (XII 2013r.);
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kickboxingu – Kobyłka (II 2014r.);
– III miejsce w Pucharze Świata w Kickboxingu 2014 – Szeged, Węgry;
– Mistrz Świata Kadetów w Kickboxibngu – Rimini, Włochy (IX 2014r.)

 

 

 

Krystyna Konkol, IV T

Krysia– nominacja w projekcie „Poławiacze Pereł 2014”

Krysia bierze aktywny udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych – rozwija swoje zdolności aktorskie i wokalne. Uzyskuje dobre wyniki w nauce. Swoją postawą przyczynia się do kształtowania pozytywnego wizerunku oraz promocji szkoły.
Wybrane osiągnięcia:
– wokalistka zespołu wokalno – instrumentalnego „Som Gorsi”;
– udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez Arkadiusza Urbana – występy w przedstawieniu „Opisu obyczajów za czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego i królowej Elżbiety”;
– członek szkolnego kółka teatralnego – występy w polsko- i angielskojęzycznej wersji sztuki „Wesołe kumoszki z Windsoru” W. Szekspira; udział w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Szekspir w teatrze”;
– udział w przedstawieniu „Gwiżdże”;
– udział w praktykach zagranicznych w Hotelu Bali w Hiszpanii (uzyskanie dokumentu Europass – Mobilność);
– udział w realizacji projektu Comenius „Art and Science The Best Ambassadors of the National Values within Europe” (aktywna praca w szkolnym zespole projektowym; wyjazd na Litwę);
– udział w programie odkrywania talentów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego „Poławiacze Pereł”: kampus literacko – dziennikarski (lipiec 2014);
– ukończenie kursu barmana i baristy.

 

Angelika Drawc, IV T

angelika– Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Najlepsza uczennica szkoły – na koniec roku szkolnego 2013/2014 uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole oraz wzorowe zachowanie.

 

 

 

 

 

Maciej Arndt, absolwent ZSZ w Somoninie 2014

maciej– Nagroda Starosty Kartuskiego 2014r.

Najlepsza absolwent szkoły – ukończył ZSZ w Somoninie ze świadectwem z wyróżnieniem.

 

 

 

 

 

 

Monika Zalewska,  absolwentka Technikum w Somoninie 2014

monikaMonika uzyskała dobre i bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen końcoworocznych – 4,5, frekwencja – 90%). W ciągu czteroletniej edukacji chętnie uczestniczyła w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Wzięła udział w trzydziestogodzinnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez trójmiejskich aktorów – Violettę Seremak – Jankowską i Arkadiusza Urbana; uczęszczała także na zajęcia aktorskie, których animatorem był Arkadiusz Urban (przedsięwzięcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie). Ponadto Monika Zalewska dba o popularyzację języka kaszubskiego, obyczajów i tradycji kaszubskich. Razem z rodzeństwem i ojcem tworzą zespół regionalny „Rodzina”, uczestniczą przeglądach zespołów dętych oraz w zlotach muzykujących rodzin kaszubskich.
Osiągnięcia uczennicy:
– II miejsce w Powiatowym Konkursie „Złotówka na start”;
– trzykrotny udział w Festiwalu Humoru Kaszubskiego „Szport musi bec” (w kategorii: solista – trzykrotnie II miejsce; w kategorii: kabaret: IV miejsce);
– II miejsce w Konkursie Plastycznym „Żonkil – symbol nadziei”;
– udział w Powiatowym Konkursie Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodno mowa”;
– udział w II Powiatowym Konkursie Autoprezentacji;
– I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Partnerskich.
Monika Zalewska dzięki uzdolnieniom artystycznym brała aktywny udział w licznych przedsięwzięciach m.in.: w przedstawieniu teatralnym „W somonińskim zamczysku” (z okazji 30-lecia ZSP w Somoninie), w spektaklu „Hamlet we wsi Głucha Dolna”, w popularyzowaniu projektu Sokrates Comenius, w ramach którego odbywała praktyki zagraniczne. Swoje umiejętności doskonaliła również w CIE w Kartuzach, gdzie uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Jarosława Śmietanę.
Uczennica swoją postawą przyczyniła się do pozytywnego wizerunku szkoły oraz do promocji Powiatu Kartuskiego i jego rozwoju.

Anna Drążkiewicz, absolwentka Technikum w Somoninie 2014

aniaAnia uzyskała dobre i bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen końcoworocznych – 4,63, frekwencja – 99%). Uczennica od początku pobytu w szkole rozwijała swoje zdolności aktorskie i wokalne. W ciągu czteroletniej nauki w Technikum brała udział w wielu przedsięwzięciach szkolnych, międzyszkolnych, regionalnych i powiatowych, m.in. w:
– trzydziestogodzinnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez trójmiejskich aktorów – Violettę Seremak – Jankowską i Arkadiusza Urbana;
– zajęciach aktorskich, których animatorem był Arkadiusz Urban (przedsięwzięcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie);
– przedstawieniu teatralnym „W somonińskim zamczysku” (z okazji 30-lecia ZSP w Somoninie);
– programie artystycznym pt. „Opis obyczajów szkolnych za panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i królowej Elżbiety Świętoń” (z okazji Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2013/2014);
– II i III Powiatowym Konkursie Teatralnym „Komedia bawi i uczy”;
– szkolnym konkursie „Zabawy poezją”;
– programach artystycznych z okazji pożegnania absolwentów;
– Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Partnerskich programu Leonardo da Vinci;
– Wolontariacie (dwukrotnie w WOŚP, w akcji „Pola nadziei”).
Uczennica, dzięki swoim zdolnościom wokalnym i recytatorskim, przyczyniła się do promocji szkoły.

Ponadto, uczniowie poszczególnych klas, osiągający wysokie wyniki w nauce, wysoką frekwencję lub odznaczający się zaangażowaniem w życie szkoły i klasy, otrzymali nagrody książkowe.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!