Kółko języka angielskiego

W semestrze letnim roku szkolnego 2008/09 w ramach projektu Starostwa Powiatowego w Kartuzach pod nazwą: „Modernizacja oraz dostosowanie do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy oferty szkół zawodowych powiatu kartuskiego poprzez organizację dodatkowych zajęć pozaszkolnych i pozalekcyjnych” powstało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Wybickiego w Somoninie kółko języka angielskiego. 16 uczniów z klas drugich i trzecich technikum miało okazję uczęszczać na dodatkowe lekcje języka angielskiego, podczas których poznawali słownictwo w języku obcym, związane z ich zawodem.

Program zajęć obejmował zarówno zakres języka niezbędny do komunikacji ze współpracownikami jak i obsługi klienta w języku angielskim. Popołudniowe godziny uczniowie spędzali na wykonywaniu projektów menu, aranżacji sali, odgrywaniu scenek sytuacyjnych oraz ciężkiej pracy nad tajnikami gramatyki języka angielskiego. W ramach kółka, uczniów odwiedził i poprowadził z nimi zajęcia również ekspert z zakresu języka i kultury Brytyjskiej.

W ramach projektu uczniowie otrzymali komplety podręczników, słowników oraz materiałów szkolnych, potrzebnych na zajęciach. Sfinansowana została również wycieczka grupy. Tym razem uczniowie mieli okazję zwiedzić jedyną na Kaszubach winnicę oraz hotel przy niej. Cała prezentacja, poprowadzona przez rodowitego Brytyjczyka, zwieńczona była pokazem degustacji wina i lekcją organizowania takich degustacji.

Projekt kontynuowany był w trzech kolejnych semestrach nauki.

Dzięki projektowi duża ilość uczniów naszej szkoły miała okazję podnieść swoje kwalifikacje i praktyczne umiejętności językowe.