„Marzec na obcasach” 2023

Dodano: 08-03-2023

8 marca 2023r. tradycyjnie już świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet, organizując szereg wydarzeń pod hasłem „Marzec na obcasach”.

Salon Piękności miał pełne ręce roboty. Każda Pani wyszła z niego jeszcze piękniejsza. Usługi kosmetyczno – fryzjerskie świadczyły uczennice naszej szkoły, a profesjonalny makijaż wykonywała pani pani Katarzyna Sławska. Przy okazji poznaliśmy ofertę współpracy z marką Avon, która co roku promuje profilaktykę raka piersi. Przez cały marzec w PZS w Somoninie można dokonać rejestracji do Banku Komórek Macierzystych DKMS. Akcję #Komórkomania rozpoczęliśmy od wywiadów ze szczególnymi gośćmi: z panem Piotrem Chistowskim – dawcą komórek macierzystych, panią Wiolettą Byczkowską – dawcą nerki i Jakubem Brzeskim, który w poprzedniej akcji zarejestrował się jako potencjalny dawca i teraz czeka na dalszą kwalifikację, ponieważ jego bliźniak genetyczny potrzebuje szpiku. Trzymamy kciuki!

Kolejnym punktem dnia była prelekcja na temat wagi samobadania oraz wpływu diety na zdrowie. Przedstawicielki kartuskiego sanepidu – pani Weronika Jankowska- Pipiórka i pani Iwona Hinc wraz z naszą pedagog, panią Anitą Leszkowską przedstawiły młodzieży zasady badania piersi oraz dokonywały analizy składu ciała: masy, wody, tłuszczu, kości.

Dziękujemy pani Natalii Płotce – naszej absolwentce, obecnie zajmującej się fotografią, która wykonała fotoreportaż, a chętnym uczniom również zdjęcia biznesowe do CV. 
Inicjatorkami wydarzenia były panie Agnieszka Głodowska i Anita Leszkowska. Dziękujemy za udział w wydarzeniu!