„Parasol dla Aktywnych” – współpraca z KUL Wieżyca

Dodano: 23-02-2023

21 lutego 2023 uczniowie klasy III Tb, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczestnicy tegorocznej edycji konkursu „Razem do zawodu” wzięli udział w prelekcji zorganizowanej przez Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy. 
Celem spotkania było przybliżenie idei projektu „Parasol dla Aktywnych” – wspierającego aktywność dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu kartuskiego. 
Do głównych zadań KUL-u w projekcie należy pomoc grupom młodzieży we współpracy z praktykami i mentorami, przejście przez całą drogę od pomysłu do realizacji, a także doradztwo w skutecznym pozyskiwaniu środków na realizację pomysłów.
Uczniowie zostali zainspirowani do działania, w rozmowie zrodziły się pewne pomysły, nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na kolejne spotkania, tym razem już w siedzibie KUL.
Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu:
https://parasol.kul.org.pl/2022/12/13/prezentacja-zalozen-projektu-parasol-dla-aktywnych/

Realizacja zadania „Parasol dla Aktywnych” jest finansowana ze środków  NIW-CRSO, w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

Spotkanie odbyło się w naszej szkole, a jego koordynatorem była pani Agnieszka Głodowska.