Udział uczniów w Konkursie Finałowym Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii – XII 2022

Dodano: 01-01-2023

Dnia 8 grudnia 2022 roku w gmachu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych: Aneta Brylowska, Jakub Brzeski i Jakub Ulenberg, pod opieką pani Alicji Drzewieckiej.

Finał konkursu polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 40 pytań. W finale Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii wzięło udział 32 uczniów z 13 szkół średnich z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i opolskiego.

Przed wręczeniem nagród i wyróżnień, Uczestnicy konkursu oraz ich Opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu dra inż. Witolda Koziroka pt. „Mikrobiota kluczem do zdrowia”.  Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy WZNJ prof. Joanna Kizielewicz zorganizowała również spotkanie z nauczycielami szkół średnich w ramach, którego zaprezentowała ofertę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaadresowaną do uczniów oraz przedstawiła warunki nawiązania długofalowej współpracy.

Patronat honorowy nad konkursem objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt ż. w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, a patronat medialny – portal Trojmiasto.pl.

Uczniom gratulujemy wzięcia udziału w finale i życzymy powodzenia w kolejnym roku.