Weterynarze w SGGW w Warszawie i Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

Dodano: 15-12-2022

W dniach 2- 3 grudnia 2022r. uczniowie z klas weterynaryjnych Powiatowego Zespołu Szkół w Somoninie (4 Tb, 3 Tb, 2 Tb) byli na wycieczce w Warszawie. Opiekunami grupy były panie Krystyna Plata i Aneta Szeląg.

Pierwszego dnia pobytu, dzięki uprzejmości dr hab. Marcina Gołębiewskiego oraz dr Jana Slósarza zwiedzili Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zobaczyli, jak wyglądają laboratoria naukowe oraz jak prowadzone są zajęcia dydaktyczne w tych laboratoriach. Grupa odwiedziła: Laboratorium Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt, Laboratorium Samodzielnej Pracowni Ichtiobiologii i Biotechnologii w Akwakulturze, Laboratorium Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej, Laboratorium Oceny Jakości Mleka i Mięsa Zakładu Hodowli Bydła. Uczniowie usłyszeli o interesujących badaniach naukowych, przeprowadzanych na tym wydziale i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat studiowania na uczelni SGGW. Zwiedzili również stare miasto w Warszawie i mogli podziwiać pięknie świąteczne iluminacje.

W sobotę 3 grudnia 2022r. uczniowie wzięli udział w Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie. Na Targach mogli zobaczyć maszyny rolnicze oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Słuchali również debaty na temat „Rolnictwo polskie dziś a przyszłość poszczególnych branż w Polsce – rozwój czy spadek produkcji?” w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich związków branżowych związanych z produkcją zwierzęcą.

Aneta Szeląg