Udział w Skills Poland 2022 III Tb i IV Tc oraz IV Td i I BSb

Dodano: 26-11-2022

23 listopada 2022r. klasa III Tb i klasa IV Tc wraz z opiekunami – panią Sabiną Niklas, Martyną Grzędzicką oraz panem Mateuszem Jancenem, wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Gdańska – Skills Poland oraz Muzeum II Wojny Światowej.

Udział uczniów w Skills Poland 2022 (w drugiej edycji największego branżowego konkursu w Polsce) miał na celu poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin i zawodów. World Skills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe.

Kolejnym punktem dnia było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, którego ekspozycje przedstawiają polskie doświadczenie wojny w szerszym europejskim i światowym kontekście. Poza wystawą główną, młodzież zwiedziła wystawy czasowe oraz skorzystała ze Strefy Nowych Technologii. Uczniowie obejrzeli ekranizację filmu, wprowadzającego w wydarzenia z początku XX wieku, zwiedzili wystawy opowiadające o przesiedleniach ludności, budowie obozów koncentracyjnych, losach żołnierzy i zbrodniach popełnianych na jeńcach wojennych.

Wszyscy powrócili do domów w godzinach popołudniowych – pełni wrażeń.

W tym samym dniu na Skills Poland udali się również uczniowie klas IV Td oraz I BSb. Opiekunami grupy byli pani Justyna Plichta, Monika Ostrowska oraz pan Jerzy Sieciechowski. Dodatkowym punktem programu była projekcja filmu „Listy do M” w kinie Helios w Forum Gdańsk. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobycia wiedzy, rozwoju kompetencji kluczowych oraz integracji i chwili wytchnienia od typowo szkolnych zmagań.