Narodowe Święto Niepodległości 2022

Dodano: 10-11-2022

W czwartek 10.11.2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Apel z tej okazji odbył się tym razem nietypowo – w trzech turach – dla uczniów poszczególnych klas. Była to interesująca lekcja historii, przygotowana przez pana Roberta Zielińskiego i uczniów klasy IV Td – Oliwię Brylowską i Mateusza Partykę, w oparciu o filmy „Animowana historia Polski” oraz „Gra o Niepodległość”. Wszyscy zebrani w szkolnej świetlicy z uwagą i zaciekawieniem przypomnieli sobie trudne i niezwykle pasjonujące dzieje naszej ojczyzny.

O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie (w klasach oraz podczas apelu) odśpiewali hymn państwowy, tym samym włączając się do akcji „Szkoły do Hymnu„.

Druga część apelu poświęcona została samorządności w szkole. W związku z organizacją w tym dniu wyborów do Samorządu Uczniowskiego, podczas uroczystości swój program zaprezentowały kandydatki na Przewodniczące Samorządu Szkolnego – Dorota Maszka, Anna Kaczykowska oraz Magdalena Kwidzińska (w jej imieniu wystąpił kolega z klasy). Wcześniej pani wicedyrektor przypomniała wszystkim zadania oraz kompetencje Samorządu Uczniowskiego, wynikające ze Statutu oraz przepisów prawa oświatowego. Przedstawiła również zasady przeprowadzenia wyborów przewodniczącego oraz opiekuna SU (głosowanie online w określonej porze).

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, poczet sztandarowy oraz pani dyrektor Beata Kramp uczestniczyli w w tym samym czasie oficjalnych uroczystościach w Będominie, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty, w ramach akcji „Szkoły do Hymnu”.

W piątek 11.11.2022r. reprezentanci naszej szkoły (klasy drugie z wychowawcami, poczet sztandarowy oraz pani dyrektor) tradycyjnie już uczestniczyli w powiatowo-gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kartuzach.