Eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia roślinna”

Dodano: 27-10-2022

Miło nam poinformować, że w październiku 2022r. uczennice z naszej szkoły, tj. Julia Mejer, Patrycja Kuberna z klasy II TŻa oraz Patrycja Głodowska, Karolina Szodrowska z klasy IV TŻb wzięły udział w eliminacjach do II Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia roślinna”, w kategorii kuchnia wegetariańska.

Zadaniem konkursowym było sporządzenie, na podstawie autorskiej receptury, gorącego wegetariańskiego dania głównego z wykorzystaniem jabłek.

Uczennice Julia Mejer oraz Patrycja Kuberna przygotowały klopsiki z toffu, podane z purée z batatów, z jabłkami na palonym maśle, oprószone pudrem z ciemnych oliwek, zaś Patrycja Głodowska wraz z Karoliną Szodrowską sporządziły gołąbki z brązowym ryżem i toffu, podane z krokietem ziemniaczanym, tatarem z pomidora, chutney z dyni.

Uczniom gratulujemy wzięcia udziału w takim konkursie i życzymy powodzenia w kolejnym roku.