Ślubowanie klas I 2022/2023 i Dzień Patrona Szkoły

Dodano: 29-09-2022

W czwartek 29.09.2022 w dniu 275. rocznicy urodzin Józefa Wybickiego nasza szkoła świętuje Dzień Patrona. By przygotować się do tego dnia, uczniowie pięciu klas pierwszych – Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia z wychowawcami i opiekunami – 16 września uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – integracyjnych w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie poznali miejsce w którym dorastał J. Wybicki. Dziś zaś w odświętnych strojach przybyli do szkoły, by w obecności Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz swoich kolegów i koleżanek, w obliczu Sztandaru Szkolnego złożyć ślubowanie.

Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Beata Kramp, podkreślając rangę i zobowiązania, wynikające z bycia członkiem społeczności PZS w Somoninie. Życzyła wszystkim sukcesów edukacyjnych oraz właściwych wyborów życiowych.

Następnie uczeń kl. III Tb Maciej Patoka przybliżył sylwetkę Patrona Szkoły. Po ślubowaniu każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie miała okazję sprawdzić się w Konkursie Wiedzy o Patronie – Józefie Wybickim, który przeprowadziła pani Maria Konkel.

Społeczność Powiatowego Zespołu Szkół w Somoninie powiększyła się dziś o 161 pełnoprawnych członków.

W ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego, Dyrekcja Szkoły w godzinach popołudniowych uczestniczyła w uroczystościach w Będominie.