Warsztaty kulinarne

Dodano: 03-05-2022

Dnia 27 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów naszej szkoły, dotyczące potraw z drobiu oraz produktów regionalnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności przyrządzania tradycyjnych potraw z drobiu, doskonalenie technik krojenia, filetowania oraz kształtowania umiejętności współpracy w grupie.

Dzięki takim inicjatywom oraz zaangażowaniu w propagowanie działań kształtujących prawidłowe nawyki żywieniowe – które promuje i wspiera Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – nasi uczniowie mogli poznawać smaki rodzimych potraw w nowych odsłonach.

W warsztatach brali uczniowie klas pierwszych technikum żywienia i usług gastronomicznych, pierwsza klasa branżowa o profilu kucharz oraz klasa III o profilu kucharz.

Prowadzącym warsztaty był chef Kazimierz Żołnowski, pod okiem którego młodzież przygotowała:

Kaczkę pieczoną z jabłkami w modzie z bukietem sałat

Zupę grzybową z grzanką

Risotto z kurczaka i grzybów

De volaille z kurczaka z farszem grzybowym

Pleśniak na domowej konfiturze

Warsztaty zorganizowała pani Agnieszka Grzegorzewska.