Wspieramy uchodźców z Ukrainy

Dodano: 26-04-2022

12 kwietnia 2022r. nasza szkolna delegacja wraz z panią Dyrektor Elżbietą Świętoń (w imieniu szkolnego wolontariatu) odwiedziła Dom Wczasów Dziecięcych dla niepełnosprawnych dzieci ukraińskich w Wygoninie k. Starej Kiszewy.
W ośrodku zakwaterowano 95 niepełnosprawnych dzieci i młodzież, w wieku od kilku miesięcy do 17 lat oraz ich opiekunów z terenu obwodu chmielnickiego i miasta Chmielnicki (zachodnia część Ukrainy). Wszyscy zostali otoczeni opieką lekarską i psychologiczną. Nad ich spokojem, wypoczynkiem i powrotem do równowagi czuwają pracownicy i wolontariusze ośrodka.
Nasza szkoła przekazała 12 kartonów darów, m.in. piżamy, t-shirty, klapki i podstawowe środki higieny osobistej. Wszystkie rzeczy pochodziły ze zbiórki zorganizowanej przez Koło Szkolnego Wolontariatu „Pomocna Dłoń” na terenie szkoły. Za ogromny dar serca dziękujemy!