Na pikniku z okazji Dnia Ziemi

Dodano: 26-04-2022

W piątkowe popołudnie 22 kwietnia 2022 w gościnnych progach Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach odbył się piknik z okazji Dnia Ziemi, któremu przyświecała idea międzynarodowej jedności. Zorganizowało go Centrum Wsparcia Uchodźców, działające przy Stowarzyszeniu Otwarte Kaszuby, które chętnie i regularnie wspierają wolontariusze naszego Szkolnego Koła „Pomocna Dłoń”.
Jednym z głównych punktów wydarzenia było stworzenie Ogrodu Przyjaźni – Siostra Ukraina. Wolontariuszki naszej szkoły w charakterze animatorek zadbały o atrakcje dla najmłodszych. Była wata cukrowa, animacje, malowanie twarzy oraz gry i zabawy – a to wszystko dla naszych najmłodszych przyjaciół z Ukrainy. Podziękowania skierowane są przede wszystkim do:

  • Julii Kobieli 
  • Weroniki Armatowskiej
  • Agaty Konkol
  • Julii Skierki
  • Aleksandry Szczesnej
  • Magdaleny Klawiter

Celem przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi, jest promowanie postaw proekologicznych. Współcześnie tej inicjatywie przyświeca też cel łączenia się ponad wszelkimi podziałami. Niezależnie od wiary, czy przynależności etnicznej wszyscy żyjemy na tej samej planecie, która jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać.
Sabina Niklas