Zbiórka świąteczna dla Banków Żywności 2021

Dodano: 30-11-2021

W dniach 26 -27 listopada 2021 wolontariusze naszej szkoły brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, w ramach XXV edycji Ogólnopolskich Banków Żywności.
Bardzo liczna, 30-to osobowa grupa wolontariuszy przez dwa, pełne dni od wczesnych godzin porannych do samego wieczora – kwestowała na rzecz potrzebujących, zbierając żywność w Lidlu w Kartuzach i dyskoncie Biedronka w Somoninie. Całą akcję nadzorowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” pani Sabina Niklas i pani Karina Zielonka.

Akcja Banków Żywności po raz kolejny odbyła się pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. W tym roku po dłuższej pandemicznej przerwie do akcji włączyli się wolontariusze, którzy zachęcali klientów, by przekazywali produkty spożywcze do zbiórkowych koszy. Stamtąd artykuły trafią do Bankowego magazynu, skąd po przeliczeniu i zapakowaniu ruszą w drogę do potrzebujących: niepełnosprawnych, samotnych, seniorów, rodzin wielodzietnych oraz do podopiecznych wielu pomorskich placówek pomocowych, w tym również do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Somoninie.
Szczególne podziękowania skierowane są do wolontariuszy:

 • Katarzyna Riegel (2Tb)
 • Amelia Walkusz (2Tb)
 • Kinga Rasch (2Tb)
 • Julia Flisikowska (2Tb)
 • Julia Głodowska (2Tb)
 • Zofia Jońska (2Tb)
 • Maciej Patoka (2Tb)
 • Julia Skierka (3Ta)
 • Weronika Apostoł (3Ta)
 • Viktoria Klinkosz (3Tb)
 • Karolina Puzdrowska (3Tb)
 • Julia Raba (3Tb)
 • Joanna Byczkowska (3Tb)
 • Aneta Brylowska (3Tb)
 • Kinga Drewa (3Tb)
 • Katarzyna Roszkowska (3Tb)
 • Wiktoria Formela (3Tb)
 • Jakub Brzeski (3Tb)
 • Dawid Deyk (3Tb)
 • Wiktoria Domaros (3Td)
 • Oliwia Brylowska  (3Td)
 • Klaudia Kamińska (3Td)
 • Klaudia Kąkol (3Td)
 • Wiktoria Trepczyk (3Td)
 • Natalia Piepiórka (3Td)
 • Agata Zaborowska (3Tb)
 • Wiktoria Hirsz (1Tb)
 • Jagoda Roszkowska (1Tb)
 • Paweł Wroński (1Tb)

Za bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas gorąco dziękujemy!!!