Zbiórka dla Antosia

Dodano: 12-11-2021

We wtorek 9 listopada 2021r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Antosia Zielińskiego z Kiełpina, połączona z akcją #GaszynChallange#Antoś#siepomaga. Szkoła po nominacji szybko ruszyła z projektem „Antoś kontra siadkówczak” i dołączyła się do zbiórki na leczenie 3-letniego chłopca, u którego rok temu zdiagnozowano siatkówczaka obuocznego – złośliwy nowotwór oka.

Prężnie działające Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” przy ZSP Somonino zorganizowało sprzedaż gofrów, tostów, ciast, rogalików, drożdżówek, deserów i innych wspaniałych pyszności, przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli. Przygotowaniem i sprzedażą wypieków zajęli się przede wszystkim wolontariusze we współpracy z Dyrekcją szkoły i nauczycielami. Całą akcję nadzorowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Sabina Niklas i Pani Karina Zielonka.

Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc Antosiowi. Jeszcze raz dziękujemy Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach za nominację. Zachęcamy także wszystkich do wpłat wchodząc bezpośrednio na poniższy link https://www.siepomaga.pl/antos-zielinski..