Akcja wolontariatu „Sprzątanie Świata – Polska. Myślę, więc nie śmiecę” 2021

Dodano: 14-11-2021

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska. Myślę, więc nie śmiecę”, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką wolontariatu p. Sabina Niklas włączyli się do wspólnej lekcji poszanowania środowiska, poprzez zbiórkę śmieci na terenie szkoły oraz terenów poza nią (przystanek autobusowy, teren przy lesie, chodniki w stronę biedronki).

W akcji, która odbyła się na przełomie września i października 2021r. wzięły udział trzy klasy: 2Tb, 3Tc i 3BSb. Wartościowym sposobem na realizację wolontariatu, stały się także pogadanki w klasach na temat ograniczenia wytwarzanych odpadów.Coroczne sprzątanie świata to wolontaryjna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).

Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie. Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

Opiekunka wolontariatu: Sabina Niklas