Wycieczka klasy III Td do Gdańska

Dodano: 07-10-2021

We wtorek 05.10.2021r. uczniowie klasy III Td pod opieką wychowawczyni Marii Konkel oraz pani Joanny Skrzypkowskiej uczestniczyła w wycieczce do Gdańska.

Wyjazd miał na celu integrację klasy po miesiącach zdalnej edukacji oraz dobrą zabawę, połączoną z walorem edukacyjnym. Doskonałą okazją do tego była gra miejska, zorganizowana na ulicach Starego Miasta. Przemierzając szlak, wyznaczony tematyczną kartą pracy, uczniowie poznawali wspaniałe zabytki i historię Gdańska oraz mieszkańców tego hanzeatyckiego miasta.

Jednym z punktów programu był też seans kinowy – wspólne oglądanie biograficznego dramatu pt. „Mistrz” w reż. Macieja Barczewskiego. Film wywarł w wszystkich ogromne wrażenie i sprowokował do dyskusji o roli kina w kształtowaniu pamięci historycznej oraz dramatycznych losach ludzi uwikłanych w historię.

Innym ważnym celem wycieczki było też doskonalenie kompetencji społeczno-personalnych młodych ludzi: otwartości, komunikatywności, kreatywności i mobilności. Szczególny nacisk położono na umiejętność poruszania się środkami komunikacji publicznej, toteż podróż z Kartuz do Gdańska-Wrzeszcza i z powrotem odbyła się pociągiem PKM, zaś na terenie Gdańska SKM.

Pogoda była wspaniała, nastroje uczestników pozytywne, toteż wycieczka do Gdańska okazała się być udaną i owocną wyprawą.