Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Dodano: 08-09-2021

W dniu 1 września 2021r. o godzinie 10.00 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu rozpoczął się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2021/2022. Zaraz po tym minutą ciszy upamiętniono 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W wystąpieniu powitalnym dyrektor szkoły Elżbieta Świętoń w obliczu nowych wyzwań, m.in. bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego, zaapelowała również do uczniów o potrzebę szczepienia się przeciwko COVID-19. Pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców klas pierwszych. Kadrę nauczycielską zasilili: Violetta Wyrębska – nauczyciel biologii i chemii, Katarzyna van Duinen – przedmioty zawodowe (weterynaria), Mariusz Lamk – wychowanie fizyczne. Wychowawstwo klas pierwszych objęli nauczyciele: Alicja Drzewiecka – klasę I Ta, Aleksandra Konopka – kl. I Tb, Mariusz Kocur – kl.I BSa i Wioletta Byczkowska – kl.I BSb. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w tym roku to 17 oddziałów i  ponad 500 uczniów.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie świadectw i nagród uczniom wyróżnionym z kl. III a i b Technikum, którzy mieli praktyki i dopiero teraz zakończyli poprzedni rok szkolny.

Dyrektor szkoły wręczyła również certyfikaty uczniom  – uczestnikom projektu  “Nowoczesny pracownik w Europie” Erasmus+, którzy odbywali staże w 5 krajach (Włochy, Belgia, Hiszpania, Turcja, Malta) w okresie wakacyjnym.

Bezpośrednio przed i po uroczystości odbyły się spotkania uczniów wszystkich klas z wychowawcami.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy, aby ten rok minął spokojnie, bezpiecznie i był owocny w zdobywanie nowej wiedzy i doświadczeń, odkrywanie nowych pasji i rozwijanie zainteresowań.