Światowy Dzień Turystyki – 27.09.2021r.

Dodano: 28-09-2021

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W bieżącym roku odbywał się on pod hasłem „Turystyka na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”.

W związku z tym 27 września 2021r. odbyła się w naszej szkole impreza dla uczniów klas II i III, promująca wyjazdy na staże zagraniczne realizowane przez szkołę w ramach programu Erasmus+ oraz integrująca uczniów klas technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia.

Uczniowie klas III,  którzy w bieżącym roku uczestniczyli w miesięcznych stażach zagranicznych, w ramach projektu Erasmus+ „Nowoczesny pracownik w Europie”, przedstawili swoim młodszym koleżankom i kolegom prezentacje, opisujące przebieg ich praktyk oraz sposobów spędzania czasu wolnego. Odpowiadali na pytania, dotyczące ewentualnych barier językowych i kulturowych oraz zachęcali do aplikowania na staże zagraniczne w nowych projektach.

Następnie pani dyrektor Elżbieta Świętoń przedstawiła zasady aplikowania do kolejnego projektu Erasmus+ „Staże – kapitał na przyszłość” oraz omówiła założenia i cele wyjazdów stażowych. Odwołała się również do posiadanej przez szkołę Akredytacji Programu Erasmus+ w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, która jest potwierdzeniem jakości realizowanych działań projektowych, ale również zobowiązuje do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych i zawodowych.

Podsumowaniem spotkania był quiz o Europie, który w humorystyczny sposób sprawdzał wiedzę uczniów o geografii, zabytkach i kulturze krajów partnerskich. Zwycięzcy otrzymali nagrody, ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Na zakończenie na uczestników spotkania czekała słodka niespodzianka – ciasteczka i łakocie, przygotowane przez uczniów technikum żywienia oraz kucharzy, na podstawie przepisów kulinarnych opracowanych przez uczestników projektu „Nowoczesny pracownik w Europie” Erasmus+.

Taka forma obchodów Światowego Dnia Turystyki spodobała się uczniom i mamy nadzieję, że zaowocuje dużą ilością chętnych do udziału w stażach zagranicznych w przyszłych edycjach – gdyż nowy projekt przewiduje mobilności dla 62 uczniów.