„Staże – kapitał na przyszłość” – nowy projekt Erasmus+ rozpoczęty

Dodano: 29-09-2021

29 września 2021r. pierwsza grupa uczestników kolejnego projektu Erasmus+, realizowanego przez ZSP w Somoninie, wyruszyła na miesięczne staże zagraniczne. Tym razem projekt rozpoczęliśmy wyjazdem do Belgii, gdzie doświadczenie zawodowe zdobywać będą 4 uczennice klasy III technikum hotelarskiego. Jak zwykle uczniom towarzyszy nauczyciel-opiekun z ramienia szkoły.

Projekt „Staże – kapitał na przyszłość” przewiduje łącznie 62 mobilności dla uczniów. Będą to jeszcze wyjazdy do Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Włoch, Grecji, Niemiec, na Maltę oraz kolejne do Belgii.

Ze względu na sytuację pandemiczną, rekrutacja na poszczególne wyjazdy odbywać się będzie sukcesywnie – w zależności od możliwości krajów partnerskich. O terminach rekrutacji informować będziemy na bieżąco.

W stażach uczestniczyć mogą zarówno uczniowie technikum (wszystkie zawody kształcone w szkole) jak i branżowej szkoły I stopnia (różne zawody).