Staże zagraniczne 2021 Erasmus+

Dodano: 02-08-2021

Kolejne już grupy uczniów naszej Szkoły realizują obecnie miesięczne staże zagraniczne w ramach projektu „Nowoczesny pracownik w Europie” programu Erasmus+ (lipiec – wrzesień 2021r.).

Na półmetku są już pierwsze grupy z Włoch (6 osób), Malty (5 osób) i Belgii (3 osoby). Niedawno staż rozpoczęły grupy w Hiszpanii (6 osób), Turcji (4 osoby) oraz druga grupa z Malty (6 osób). Każdej z grup towarzyszy nauczyciel opiekun ze szkoły.

Uczniowie, oprócz pracy w zakładach gastronomicznych i hotelarskich, mają też sporo czasu na zwiedzanie, poznawanie kultury danego kraju oraz relaks. Cały pobyt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej – z programu Erasmus+. Uczniowie zapewnione mają zakwaterowanie, zaś na wyżywienie i utrzymanie otrzymali kieszonkowe – powyżej 800 Euro /osoba (stawka uzależniona od kraju).

Po powrocie wspomnianych grup, na staże w ramach projektu wyruszą kolejne: druga grupa do Włoch (6 osób) i Belgii (4 osoby) oraz trzecia grupa na Maltę (6 osób).

Projekt „Nowoczesny pracownik w Europie” Erasmus+, realizowany przez ZSP w Somoninie, obejmuje miesięczne staże zawodowe dla 52 uczniów oraz tygodniowe szkolenia branżowe dla 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych.