Wycieczka klasy I Tb 2020/2021

Dodano: 20-06-2021

15 czerwca 2021r. klasa I Tb z wychowawczynią p. Sabiną Niklas oraz p. Kariną Zielonka wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Gdańska. Wyjazd, który w całości został sfinansowany przez Dyrekcję szkoły był nagrodą za zdobycie I miejsca w EKO-KONKURSIE (klasa zebrała ponad 160 kg. plastikowych nakrętek).
Wycieczka rozpoczęła się seansem filmowym w kinie Helios, następnie udaliśmy się na spacer najpiękniejszymi i najbardziej reprezentacyjnymi ulicami Gdańska czyli ul. Długą i Długim Targiem, które tworzą tzw. Trakt Królewski.
Wychowawczyni przybliżyła wszystkim uczestnikom wycieczki historyczny charakteru Starówki oraz architekturę różnych okresów, która jest bogato zdobiona herbami, figurami alegorycznymi czy postaciami antycznych bohaterów. Przy Długim Targu podziwialiśmy najważniejsze budowle Głównego Miasta: Ratusz, Bazylikę Mariacką, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna czy Złotą Kamienicę. Pełni wrażeń, w radosnej i miłej atmosferze późnym popołudniem powróciliśmy do domów.

Sabina Niklas