Konferencja międzynarodowa „Start your own business” Erasmus+

Dodano: 27-06-2021

21 czerwca 2021r. ZSP w Somoninie zorganizował Międzynarodową Konferencję pt. START YOUR OWN BUSINESS, w formule online.

Uczestnikami było ponad 50 osób z Polski, Grecji, Niemiec i Chorwacji – nauczyciele oraz przedsiębiorcy.

Celem konferencji była prezentacja projektu „Start Your Own Business” programu Erasmus+ oraz promocja trzech książek o przedsiębiorczości – rezultatów projektu. Książki opracowane zostały przez instytucje partnerskie w języku angielskim, a następnie przetłumaczone na chorwacki, niemiecki, portugalski, estoński i polski.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 17.00 i trwała ok. trwała godzinę. W jej organizacji uczestniczyło pięć osób (Katarzyna Knie, Monika Ostrowska, Agnieszka Głodowska i Aleksandra Konopka z ZSP Somonino oraz Claudia Stockhausen z Niemiec).

Uczestników spotkania uroczyście powitała Monika Ostrowska, następnie prelegentki zaprezentowały materiały wypracowane w projekcie. Katarzyna Knie z Somonina przedstawiła Podręcznik dla Uczniów „Krok po Kroku do Własnego Biznesu” i efekty projektu Start Your Own Business dla uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców oraz wykorzystania trzech książek projektowych. Claudia Stockhausen omówiła zawartość Podręcznika dla Nauczycieli „Przedsiębiorczość w Klasie”, zaś Aleksandra Konopka – „Plany lekcji”.

Przez całą konferencję zachęcano uczestników do korzystania w swoich szkołach z podręczników i scenariuszy lekcji oraz polecania uczniom książki „Krok po Kroku do Własnego Biznesu”. Ostatnia część konferencji dotyczyła efektów projektu oraz znaczenia książek dla uczniów i nauczycieli.

Na koniec przeprowadzono ankietę ewaluacyjną.

Językami konferencji były angielski i niemiecki.