Międzynarodowy Konkursu Gastronomiczny Oliviera Roellingera 2020

Dodano: 02-12-2020

We wtorek 1 grudnia 2020r. w pracowni gastronomicznej, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie został nagrany filmik, w ramach Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego Oliviera Roellingera. Niestety ze względu na występującą pandemię COVID-19 termin konkursu został przesunięty z marca br. na grudzień br. Oprócz terminu konkursu również została zmieniona jego formuła: z konkursu stacjonarnego we Francji na działania online.

Uczestnicy, którzy przeszli eliminacje wstępne, musieli w ramach Konkursu głównego stworzyć filmik w języku angielskim, dokumentujący ich działania.

Kryteria oceny jury konkursowego obejmują:

  • Zaprezentowany w filmie przepis gastronomiczny (oryginalność receptury, jakość ustnej prezentacji przepisu przez kandydata – waloryzacja receptury); przepis domowy (łatwość przepisu na gotowanie w domu, jakość przedstawienia przepisu przez kandydata – waloryzacja receptury);
  • Ustna prezentacja działań uczestnika (prezentacja gatunku – ryby, owoców morza i znaczenie dla konkursu, wyjaśnienie kryteriów zrównoważonego rozwoju – wybranego produktu, waloryzacja i komercjalizacja produktów/dań w restauracjach: informacja dla klienta, jakość prezentacji pisemnej i wideo (plik rejestracyjny) oraz waloryzacja zaangażowania kandydata);
  • Walory techniczne filmu (oryginalność i jakość wykonania, jakość techniczna – kadrowanie, dźwięk, muzyka);
  • Czas trwania filmu – od 2.30 do 3.30 min.

Przypominamy, że wstępne eliminacje do Konkursu odbyły się w styczniu 2020r. Wtedy zadaniem kandydatów do konkursu było przygotowanie dwóch potraw – wyłącznie ze składników podanych w regulaminie konkursu (odpowiedni wybór gatunku ryb i owoców morza) oraz dwóch dodatkowych składników. Pierwsza potrawa – danie główne – wymagała przygotowania w ciągu 2,5 godziny i musiało być to danie, które można podać w restauracji. Drugą potrawę – oznaczającą się prostotą wykonania – należało przygotować w czasie 30 minut. Miało to być danie łatwe do sporządzenia podczas codziennego gotowania.

Celem Konkursu Oliviera Roellingera jest zwrócenie uwagi na zrównoważony rozwój i ochronę zasobów morskich.

Naszą szkołę reprezentuje uczennica z klasy IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych – Weronika Bladowska, wspierana przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych – p. Alicję Drzewiecką i Joannę Skrzypkowską.

Uczestniczka przygotowała przystawkę – „Sałatka z łososia” oraz danie główne – „Łosoś szkocki z przegrzebkami oraz kawiorem z marchwi w towarzystwie świeżych warzyw”.

Weronice gratulujemy wzięcia udziału w tym Konkursie. Trzymamy kciuki za jej sukces. Wyniki Konkursu będą ogłoszone w grudniu br.